top of page

Human Design Enerji Tipleri _ Reflektörler

Okumadan önce enerji tipini öğrenmek için buraya tıklayıp ücretsiz tasarım grafiğini indirebilirsin.


Demek sen bir Reflektörsün (yansıtıcı) ve bu tam olarak ne anlama geliyor bilmiyorsun...


Her insan benzersiz olsa da, her tipin kendine has paylaştığı bazı genel özellikler vardır. Reflektörlerin genel özellikleri hakkında daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam et!


Öncelikle insan tasarımı sisteminde (human design system) enerji tipi ne demek ona bir bakalım;

Enerji tipi; İnsan Tasarımında bir bireyi tanımlayan ilk şeydir.

Çevremizdeki dünyayla nasıl enerji alışverişi yapmamız gerektiğini gösterir (hayattaki her şey enerjik bir alışveriştir.).

Her enerji türünün, dünya ile enerji alışverişinde bulunulması gereken belirli bir yolu vardır ve bu enerjiyi doğru kullandığımızda daha fazla akışa sahip oluruz.

Enerji tipimize hakim olabilirsek, daha az dirençle karşılaşacağız ve bizim için çizilmiş kader yolumuzda olması gerekenler bize doğru akmaya başlayacak.Şimdi buraya kadar tamamsak şimdi 4 enerji tipinden bir tanesi olan Reflektörü anlamaya başlayalım;

Reflektörler dünya nüfusunun yaklaşık %1'ini oluşturur ve aslında burada yansıtmak için olan tek tiptir.


_Eğer bir Reflektörsen, Human Design Grafiğinde hiç bir enerji merkezin tanımlı değildir - renksizdir- sadece bazı kapıların tanımlıdır -renklidir- ve karşılarındaki kapılar ile birleşip kanal oluşturmamışlardır. Ay senin için oldukça önemlidir.

Reflektörler adı üzerinde yansıtıcıdırlar, topluluklarını onlara geri yansıtmak için buradalar.

Unutma, herhangi bir açık merkez tanımlanmış bir merkez için bir aynadır, bu yüzden herhangi bir tanımın olmadan tüm varlığın etrafındaki enerjiyi geri yansıtmak için buradadır, bu bir Reflektö olarak senin amacındır. Bulunduğun çevre senin için öenmlidir! Yanlış yerdeysen, yanlış insanlarlasındır ve yanlış yöndesindir. Bedeninin iyi hissettiği kişilerle ve insanlarla olman seni de iyi hissettirecek ve görevini rahatlıkla yapmanı sağlayacak. _


Yansıtıcı, diğer türlere çevrelerinin herhangi bir zamanda ne kadar iyi ve sağlıklı olduğunu gösteren bir hakikat anlatıcısıdır.

Reflektörler tek bir şey değildir - dünyada onları tanımlayacak yeterli etiket yoktur-. Reflektörler, onları neyin aydınlattığını ve onları neyin heyecanlandırdığını, aynı zamanda etraflarındaki insanları neyin aydınlattığını da yansıtır.Kendilerini belirli etiketlerle sınırlama ve kim olduklarını tanımlama dürtüsüne karşı koymalıdırlar. Sihirleri açıklıklarında ve akışta olmalarındadır.


Tutarlı olma ihtiyacını serbest bırakmalıdırlar.


Bazı günler çok enerjikken bazı günler kılın kıpırdamayabilir. Kendi iyiliğin ve sağlığın için toksik ve sağlıksız takıntıları bırak. Sadece çevren kadar sağlıklısın.


Çevre Reflektörler için çok önemlidir, topluma geri yansıtmak için buradasın ve bunu yapabilmek için doğru ortamda olman gerekiyor. Eğer yanlış ortamdaysan, yanlış insanların etrafında olacaksındır ve güzel yeteneklerini gösteremeyeceksindir.


Reflektörler uzun süre yanlış ortamda kalırlarsa, o ortamın onlara getirdiği tüm bilgileri emerler ve bunu üstlenebilirler ve kendilerini hasta edebilirler. Yani kendini "o" kişi sanmaya başlayabilirsin, ama özün seni bildiğinden doğru yöne çekilmen -o kişiden/ortamdan uzaklaşman için seni uyarır (hastalık budur)- için hasta edecektir.


Reflektörün stratejisi, karar vermeden önce bir ay döngüsü beklemektir -28 gün-, çünkü bedenlerinde herhangi bir tanım yoktur, diğer tipler gibi bedenin içinde bir otoriteleri yoktur. Bir ay döngüsünü beklemenin önemli olmasının nedeni, transitler yoluyla diğer tüm otoritelerin enerjisini tadabilmeleridir (ay kendi evrelerinden geçerken ay boyunca vücut grafiğindeki aktivasyonlara bakabilirsin, ayın transitlerini günlük olarak takip etmek, o gün senin nelerden koşullandığını görmeni sağlayacak).
Ay'ın Dünya etrafındaki dönüşü yaklaşık 28 gündür. Bir yörünge (döngü) boyunca Ay, İnsan Tasarımı haritasının 64 kapısının hepsinden geçmiş olacaktır. Bu, bir ay döngüsü olarak bilinir ve karar vermek için 28 gün beklemek Reflektör stratejisidir.


Ay'ın tüm kapılardan bu hareketi her ay kendini tekrar eder. Hangi günlerde verimli olacağını ve hangi günlerde üretken olmayacağını önceden bilmek için benzersiz modelini çizebilirsin. Tasarımın senin için benzersiz ve tutarlıdır. 28 günlük döngünü istediğinde bir günde çizmeye başlayabilirsin. Önemli olan, güvenebileceğin bir tasarıma sahip olduğunu görmendir. Bir Reflektör olarak, mevcut rutinin değişmesi için hayatına entegre etmen gereken bir şeye karar vermeden önce gerçekten nasıl hissettiğini bilmek için en az bir ay döngüsü boyunca beklemen gerekecek, olay bu.


Ay aynı zaman da senin otoritendir. Reflektörlerin otoritesi AY'dır.


Reflektörlerin önemli şeyler hakkında karar vermeden önce başkalarıyla konuşması gerekir. Çünkü bir dış otoritedir AY. Karar verme süreçleri (28 gün), önemli bir teklif yapıldığında veya başkaları tarafından kendilerine bir davet yapıldığında başlar.

Bir şeyleri Başlatamazlar. Manifestör değildirler.


Reflektör için her gün farklıdır çünkü onlar ay varlıklarıdır.


Kendilerini nasıl deneyimledikleri oldukça değişkendir. Ay, bir Reflektörün haritasında hareket ederken, tanımda tutarlı değişiklikleri beraberinde getirir. Bunun anlamı, bir Reflektörün öngörülebilir 28 günlük bir döngüye ve ayın konumuna göre döngülerinde öngörülebilir değişikliklere sahip olmasıdır.


Reflektör dünyaya uyuşmuyor değil mi?


Evet bu içinde olduğumuz sisteme düpedüz meydan okuma:) Ay kendi döngüsü boyunca hareket ederken değişen enerjisine ve etraflarındaki insanlara ve çevreye karşı yüksek hassasiyete sahiptirler. Bazen Reflektörler birkaç 28 günlük döngüyü beklemek zorunda kalır. Kendi doğanı yaşadıkça ve kendinle bir bütün olduğunda dünyayı çokta takmayacağını garanti ederim:)Reflektör aurası dayanıklıdır ve örneklenir. Dirençlidir, çünkü başkalarının enerjisiyle özdeşleşmek yerine yansıtmayı öğrenmek zorundadırlar, çünkü onlar tanımsızdır, başkalarının enerjisini farkındalık ve örnekleme olmadan almak kolay olur çünkü onlar etraflarındakilerin enerjisini örnek alırlar.


Reflektör imzası sürprizdir, yani akışta olduklarını ve uyum içinde olduklarını hissettiklerinde ve stratejilerini ve otoritelerini (ay otoritesi) takip ettiklerinde.


Tıpkı Projektörler ve Manifestörler gibi, Reflektörün de tanımlanmış bir Sakral'ı yoktur, bu yüzden dinlenmeyi öğrenmek ve Sakral enerjiyi almamak Reflektörler için çok önemlidir.


Dünya'nın DİNLENMEYİN demesine karşı dinlenmeyi seç.


Reflektörün öz-olmayan teması hayal kırıklığıdır ve bu senin aşina olduğun bir şeydir.

Reflektörler de tanımlı enerjiler olmadığı için duygusal bir varlık olma ihtimali olmayan tek tiptir. Bu sebeple duygusal tepkiler verdiğinde öz olmayan bir durumda olduğunu fark edebilirsin ki zaten oldukça yorgun hissedeceksindir bunu yapmaya çalıştığında. Durmayı ve uzaklaşmayı seçebilirsin.


Reflektör için kendi öz-olmayan temalarını yaşadıklarında dengeleyici sorular:

 • Ben kimim?

 • Şu an doğru yerde miyim?

 • Beklemek beni korkutuyor mu?

 • Yansıtma yeteneğim için görülecek ve saygı görecek miyim?

 • Başkaları gibi olmaya mı çalışıyorum?

 • Dirençlere rağmen kendimi çok mu zorluyorum?

 • Doğru ortamda gelişebilir miyim? Kendim için doğru ortamı bulabilecek miyim?

 • Bu kadar açıklıkla gelen korkuları ve endişeleri nasıl serbest bırakabilirim?

 • Serbes bırakmak istemememin sebebi ne? Neye direniyorum? Beklentim ne?

 • Uzun süreçlerde karar veriyor olmak beni neden huzursuz ediyor?

 • Görünmez olmaktan korkuyor muyum?Bu afirmasyonları sabah akşam meditasyondan sonra içinden geçirebilir ya da ayna karşısında sesli söyleyebilirsin. Afirmasyonlar olumlama değildir. Afirmasyonlar hakikati hatırlamak için tekrar ettiğimiz cümlelerdir.

Son olarak, başkalarından sana ihtiyacın olan süreyi vermelerini istemekten asla çekinme.Bu bilgiyi edindiğiniz ilk yılınızda, sizin, Reflektörün deneyebileceği bir şey, kararlar almak için bir ay döngüsünü beklemektir. Erişiminiz varsa, İnsan Tasarımı geçişlerini kontrol etmeye başlayın (Instagram'da bir çok "reflector" sayfası var, İnsan Tasarımı koçu var ve rehberi var, onlar eğer reflektörlerse günlük geçişleri o gün paylaşırlar ve etkisini anlatırlar. Takip etmeni öneririm). Bu, o gün hangi yetkiden yararlanabileceğinizi görmenize ve yapabileceğiniz en iyi kararı vermenize yardımcı olur.


Enerjinizin etrafına sınırlar koyun ve her bir merkezin nasıl hissettiğini ve onunla birlikte akıp akmadığınızı veya gölge tarafta oturup oturmadığınızı gerçekten anlayın. Topluluğunuz için çok önemli olduğunuzu bilin ve çevrenizin sizi nasıl hissettirdiğini fark edin!Tabii ki Human design sadece enerji tipi demek değil... Daha bir sürü katmanımız var. Kesimi aynı olan puzzle parçasının kendi yeri dışında aşka yere oturmamasının bir anlamı olduğu gibi bizimde sadece reflektör olduğumuzu bilmemiz bizi tam yerimize oturtmuyor. Daha detaya inmek için yazılarımı takip etmeye devam et.


Tam anlamak istiyorum kendimi tanımak istiyorum dersen de benden Tasarım Anlatımı seansı alabilirsin. Sana rehberlik etmek benim için her zaman bir zevk.

Bu rehberliği, yazılı veya online görüşme formatında alabilirsin.


----Farklı olarak Reflektör oldukça farklı bir tiptir bu sebeple şahsi önerim bir reflektör Human Design analistinden veya rehberinden seans alman olacak. Birbirinizi çok daha iyi anlayıp, yönlendireceğinizi söylemek isterim. Ben bu noktada sadece teknik kalacağımdır. Çünkü ben bir jeneratörüm :) Reflektörü deneyimlemiyorum bu sebeple de tam olarak ne olduğunu hissederek anlatamam.----

Tasarımının derinliklerini benimle keşfetmeye hazır ve hevesli mi hissediyorsun?

Artık tasarımına göre yaşamanın yaşamında nasıl bir tatmin ve huzura dönüşüp seni nasıl başarılı yapacağını gördün mü?

Hiç zaman kaybetme ve ister yazılı analizini istersende online zoom üzerinden seansını aşağıdaki bağlantıdan satın al;


_____________

207 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


 • Gri Pinterest Simge
 • Instagram
 • LinkedIn
bottom of page