top of page
Human Design — Krystal Woods_edited_edit

"Human Design Sistemi bir inanç sistemi değildir. Hiçbir şeye inanmanızı gerektirmez. Bana inanmanızı da gerektirmiyor. Hikâyeler değildir. Felsefe değildir. Varlığın doğasına dair somut bir haritadır. Kendimizi görebilmemiz için mantıklı bir yoldur.

Human Design ile sadece tasarımınızın basit mekaniklerini bilmek dahi hayatınızda muazzam bir fark yaratmak için yeterlidir. İnsan olmanın ironisi, doğamızı ve çevremizdeki kozmosu anlamanın ve kabul etmenin yüzeyselliğine kapılmış olmamızdır. Henüz sadece yüzeydeyiz. Ne kadar zeki olduğumuz önemli değil. İster “aydınlanmış”, ister “dahi” olarak adlandırın bu zekaya yapıştırdığımız etiketlerin önemi yoktur. Bedenimizin nasıl çalıştığına dair çok büyük bir cehalet var.

Human Design Sistemi, genetik kodunuzun bir okumasıdır. Doğamızın mekaniğini böylesine derin detaylandırabilme becerisi müthiştir, çünkü yaradılışımızın tamamını bütün incelikleriyle ortaya koyar."

RA URU HU

(Human Design Sistemi Kurucusu)

Zihnin dünya illüzyonuna kanmıştır, senin özünün kararlarını anlayamaz. Özün senin yolunu biliyor, ona teslim olduğunda, nedenini açıklayamadığın cevapların peşinden gidersin. 

Zihnin senin sadece %50 potansiyelini görür... Sen bundan daha ötedesin.

peri_

HD, geleneksel bilgeliği ve modern bilimi sentezleyen enerjetik bir profil oluşturma sistemidir. Mevcut olan bilgiyi okumamız için oluşturulmuş bir dil olarak düşünebiliriz. Astroloji, l'Ching, Hindu-Brahmin Çakra sistemi ve Kabala unsurlarını modern bilimsel genetik kodlama, kuantum mekaniği ve biyokimya teknolojileri ile birleştirir.

peri_

It is possible to progress in every area of your life! And without any hassle, easily and with pleasure!

In my formula; first thing you need to do is to know yourself; take a look, who are you?
Then making strategic plans to increase your awareness spiritually, physically and mentally, and finally to progress in every aspect of your life...

I write blog posts to ease your ability to do these things and raise awareness, and in addition to this, I send mind-blowing emails on Mondays with some awareness exercises. While these are good supporters, they are insufficient on their own.

To truly commit to this path, I suggest you get Online Well-being Mentoring from me.

If you are not ready for this for now, you can subscribe to this site and subscribe to Monday e-mails to benefit from the exercises at the same time.

In addition to these, I create healthy and sometimes evasive recipes because my personal taste is to make plant-based meals, and because I am more interested and trained in nutrition than most people.

You can find these recipes here , here and on this site :)  

Needless to say I wrote different recipes for each one!

If you follow me on social media, you know that I am interested in many subjects.

I will make announcements on this site from time to time about these areas of interest.

Stay in follow!

Understanding my design was so good for me that I started to receive coaching sessions according to my design.

Now my marriage has come to a very good point, I got a job and I am very peaceful now. We continue in this way with Peri.

Thanks Fairy.

Fatma Y.

You explained me so well that I can't get enough of falling. Knowing that it is in my nature to progress by trial and error has taken me to a very different place. There is no longer that cowardly Selin, there is a Selin who can be thrown into life. 

Selin K.

Coaching in line with my human design was very helpful.

It was perfect for me.

It has been a very useful awareness raising tool for me.

favorite

He is a well-equipped life expert that I can consult on the subject I need exactly according to my needs. Good luck with your effort, my Fairy coach.

samra

Beni Instagram'dan takip et!

408A8062-6044-4886-9B59-10A5B71EA9AB.jpg
If you want to receive stimulating and motivational mails from me every Monday;

Hopefully to see you on Monday:)

bottom of page