top of page

Yaşamından memnun değilsen doğana direniyorsun demektir.

O dedi diye girişimlerde bulunuyorsun, şu başarılı kişi, şunları yaparak başarılı olmuş diyip onu TAKLİT ediyorsun, okulda "doğrusu" böyle öğretildi diye "tek doğru" o sanıyor ve ona göre "tüm yaşamını" oluşturuyorsun... Sonrada "neden mutlu değilim?" diyorsun...

O, girişimde bulunmak için burada olan bir varlık ise girişimlerinde başarılı olacaktır...

Şu başarılı kişi, kendi gibi yaptığı için başarılıdır...

Okul, binlerce kişiye farklı şeyler öğretemediği için tek genel bir doğru belirlemek zorundadır... Bunu üzerine almak ya da almamak senin seçimindir.


Sen, kendi doğanı duymamak için bu kadar çabalarsan, tabii ki mutlu olamazsın. Bu çok zor değil... Çok fazla çalışmayı sevmiyor musun? E tamam demekki çok fazla çalışmak için burada değilsin, peki ne seni heyecanlandırır? Nedir gerçekten içini coşku ile dolduran şey? Nedir hiç zorlanmadan yaptığın şey?


Tüm gün dizi izlemek mi?


O zaman tüm gün dizi izleyebileceğin bir iş yaratabilirsin... Bunu yaparken zevkle para kazanabilirsin... Tüm gün dizi izlemek isterken doktorluk yapıyorsan, burada mutlu ve sağlıklı kalman o kadar zor ki... Yaşamına resmen direniyorsun, kendi kendine savaş açmış oluyorsun...


Ne gerek var?


Sırf antika kafalı biri sana en iyi meslek "doktorluk" dedi diye neden onun dediğini yapıyorsun?


Tamam okumuş ol, hiçbir şey için geç değil...


Ben kaç yılımı iç mimarlığa verdim... Beceremediğim bir şey de değildi... Oldukçada iyi yapıyordum ama hiç TATMİN OLMUYORDUM... ve bıraktım... Ve ölmedim, inanmayacaksın ama çevremden de kimse ölmedi ben iç mimarlığı bıraktım diye:)


Bu şekilde bak olaya... ZORUNDAYIM! kelimesini gerçekten yaşamından sök at ve gerçekten yaşamak nedir bir gör, bir tat, deneyimle... inan çok zevkli... Para gelmez, aç kalırım deme, öyle bir şey yok! İnan daha çok geliyor çünkü sen seviyor oluyorsun, enerjin yüksek oluyor ve daha da önemlisi, dünyaya yapmaya geldiğin şeyi yapıyor oluyorsun bu sebeple başarısılık imkansız bir ihtimal oluyor!

Yaşamayı zorlaştıran tamamen bizleriz. Başkalarının dediklerine göre kendimizi ayarlamaya çalıştıkça, yaşamamız her gün daha da zorlaşır. Oysa kendimiz olarak tamamen rahatlıkla, konforla - dışarının söylediklerinden farklı dahi olsa - yaptığımızda o kadar yüksek bir şekilde enerjimiz Parıldamaya başlıyor ki bunu herkes fark ediyor, hatta “sen ne yaptın kendine” gibi şeyler söylüyorlar.


Ve yine dışardan kimse anlamasa da biz bir şekilde başarılı olmaya başlıyoruz, bir şekilde tatmin olmaya başlıyoruz, bir şekilde huzura kavuşmuş oluyoruz ya da bir şekilde bizi şaşırtacak-heyecanlandıracak sürprizlerle karşılaşmış oluyoruz… yani hayatımız tamamen neşe içerisinde, keyif içerisinde geçmeye başlıyor.


Bunu yapamıyorsak eğer bilmeliyiz ki biz kendi doğamızı yaşamıyoruz. Bunun sağlaması işte bu kadar kolay. Bu tersliklere odaklanıp kalarak hiçbir yere varamayacağımızı da artık bilmemiz gerekiyor, en azından artık buna uyanmamız gerekiyor.


Koşullanma dediğimiz şey; tamamen sizin içinizden gelen şeylere karşı zihninizin “hayır onu değil bunu yapmalısın” dediği şeydir. Fakat zihin bizim ne yapmamız “gerektiği” konusunda hiçbir fikre sahip değil. (Bu konuda bir anlaşalım artık.) >>>Otoritemiz<<< bizim tam olarak ne yapacağımızı bilendir. Ve onun cevaplarını zihnimizde bastırdığımız sürece yaşamamızdan mutlu olmamız pek mümkün değildir.Kim olduğun ile ilgili Human Design sana kılavuzluk edebilir, zaman kaybını ortadan kaldırabilir. Fakat Human Design diğer öğretiler gibi sana "şunu yap", "bunu yapma" demez! Koşullanmayı ortadan kaldırıp senin özünle kavuşmana aracılık eder.


Yoga öğretileri çok populer bu günlerde... Fakat bizler artık 7 merkezli insanlar değiliz bu sebeple yoga öğretileri çok güzel olmalarına rağmen bizim için oldukça eskidir. Bu sebeptendirki %100 seni sana vermez çünkü hala dış otoritedir. Ajna merkezine yani 3. göze ulaşmaya çalışır asanalar ve öğretier sunar bize yoga... Fakat 9 merkezli olan insanlar yani bizler için ajna değildir ulaşmaya çalıştığımız merkezimiz. Boğazdır. Tüm mekaniğimiz bunun üzerinden ilerler. Bu sebeple mekaniğini öğrenmen yoluna ışık tutacaktır.


Human design ile ilgili tüm yazılarıma buradan ulaşabilirsin; buraya tıkla

Kendi tasarım analizini almak istiyorsan, bu konuda benimle nasıl çalışabileceğini öğrenmek için; buraya tıkla

Ben sana nasıl rehberlik edebilirim öğrenmek için; buraya tıkla
Kendi doğamızı yaşadığımızda enerji tipimize göre bir işaret deneyimlemeye başlarız;

​manifestör

huzur

projektör

başarı

jeneratör

tatmin

manifeste eden jeneratör

tatmin

reflektör

sürprizSenin enerji tipin ne? Öğrenmek için; buraya tıkla ve doğum bilgilerini gir. Doğum saatin ve dakikan önemli:)173 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Ayıp OLMAZ!

Comentarios


  • Gri Pinterest Simge
  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page