top of page

Kasım'da içimizi ısıtacak 5 klasik romantik komedi!

Kasım ayı biraz romantik geçince kendimizi daha iyi hissetmiyor muyuz? Bu romantizm kendimizle olsa mesela? Biraz battaniyenin altında, sıcak kahve dumanının arkasından, içleri ısıtacak biraz da klasikleşmiş romantik komedileri mis gibi tarçın kokulu mumumuz eşliğinde, tekrardan izlemek için müthiş bir zaman değil mi?!Benim en sevdiklerim, 90'larda çekilen, her izlediğimizde aynı etkiyi yaratan flimler. Özellikle New York'ta geçiyorsa keyfime diyecek yok:)


Özellikle 2020 yılında kendimize bu şekilde minik AN'lar yaratmamız gerektiğini düşünüyorum. Biraz dengelenmemiz için bunlar çok güzel AN'lar. Elinizde o an ne varsa, siz en çok neyden hoşlanıyorsanız, kendinize ister sabah, ister akşam ister hafta sonu sadece 2-3 saat ayırarak biraz olsun rahatlayabilirsiniz.İŞTE MÜTHİŞ KASIM FİLİM KOLEKSİYONU;

1.MESAJINIZ VAR! (YOU'VE GOT THE MAIL)


Tabi ki ilk önerim, yukarıda yazdığım her şeyi barındıran bir filim olacaktı:)

Meg Ryan ve Tom Hanks'in başrollerini paylaştığı bu filim New York'un muhteşem sonbaharının hissini "neredeyse gerçek denebilecek kadar" evimize getiriyor. Benim en bayıldığım şey; Kathleen Kelly'nin (Meg Ryan) annesinden ona kalan, "Köşedeki Dükkân" adındaki otantik kitap evi. Kitap evi o kadar her anlamda huzurlu ki, neredeyse kitapların kokusunu bile izlerken hissediyorum ve bu bile mutlu olmam için yeterli oluyor. Mutlaka izlemediyseniz, Kasın bitmeden izleyin derim. İzlediyseniz bir de Kasım'da izleyin diyorum:)2.KASIM'DA AŞK BAŞKADIR (SWEET NOVEMBER)


Gerektiği kadar hatırlanmadığını düşündüğüm ve atlamadan her Kasım'da gerçekten izlediğim çok çok sevdiğim bir filim ile devam ediyorum...


Başrolleri Charlize Theron ve Keanu Reeves olan Yolları garip ve hiç beklenmedik şekilde kesişen Sara ve Nelson birbirlerinde çok farklı iki karakter. Biraz anlatmaya başlarsam spoiler vermiş olurum bu sebeple ben sadece hislerimi paylaşmak istiyorum. Evet filim gerçekten romantik fakat eğlenceli de, yine sonbahar etkisini filimin her anında doya doya yaşıyoruz. Bu filimde de Sara'nın evi beni benden alanlardan:) O rahat görüntü ve KAHVE... Filim boyu kahve içesiniz gelebilir, oturmadan mutlaka hazırlayın;)


3.MİSTİK PİZZA (MYSTIC PIZZA)

Julia Roberts!

Dikkat etmenizi istediğim şey! Bakın burası çok önemli! Bu filimi kahve ile izleyemezsiniz:) PİZZA gerekiyorrrr! bu konuda hassas davranın! Kendi yeme şeklinize göre bir pizzayı ayarlayın ve ortamınızı kurup oturun filimin başına. Tercihen 2-3 kız arkadaşınızıda çağırıp beraber izleyin, daha keyifli olacağını garanti ederim:)


4.HARRY SALLY İLE TANIŞINCA (WHEN HARRY MET SALLY)

Senaryosunun tartışılmaz özgünlüğünün yanı sıra kendimizden de birçok şey bulabildiğimiz bu Amerikan klasiği haline gelen filim bu listeye girmezse olmazdı.

Harry (Billy Crystal)'nin alaycılığı ve nefes almadan konuşabilmesi dikkatiniz çekecektir... Harry ve Sally ( Meg Ryan)'nin tanışması bir yolculuk ile başlıyor ve bu uzun yolculukta "erkekler ile kadınlar SADECE arkadaş olabilirler mi?" konusunda fikir ayrılığı yaşıyorlar... sonra kadere bak... sürekli karşılaşan iki insan bakalım iki kişiden hangisi bu konuda haklı çıkacak? izle de gör :))5.ANNIE HALL

Woody Allen'sız bu liste tamamlanamazdı!

Diene Keton'un biraz hayranı olabilirim.

Bu filime yorum yapabileceğimi sanmıyorum. Her mevsim bir tur izleyebilirsiniz, AMA SONBAHARRRRR AMA KASIMMMM... Muhteşem bir filim benim en sevdiğim Woody Allen filimi olabilir.Umarım önerilerimle içinizi ısıtabilmişimdir:) Aralıkta görüşürüz!


457 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Ayıp OLMAZ!

ความคิดเห็น


  • Gri Pinterest Simge
  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page